Měnit si stále hesla?


Také Vás nutí nějaký systém měnit Vaše heslo po určité době? Různí IT správci si to zdůvodňují vyšší bezpečností a ochranou před zneužitím současného hesla. Svým způsobem mají pravdu, nicméně to má ještě ale další efekty. Negativní efekty.

Lidský mozek si dokáže pamatovat jen pár různých hesel a ty navíc musíme používat poměrně často, aby tomu tak bylo. Jsme zahaleni všemi možnými přístupy do PC, do firemní sítě, do aplikace, do mailu, do mobilu, PIN ke kartě, heslo do internetového bankovnictví, heslo do datové schránky, heslo na facebook atd. atd.

A podobně je to i s přihlašovacím jménem, které je také často unikátní a tedy nutné k zapamatování. Sice nám trochu někde práci ušetří prohlížeče a tto věci si pamatují za nás, ale toto je již také napsané heslo a poměrně snadno dostupné ostatním.

A co se stane, pokud to máme měnit a dochází nám naše tvary? Co se stane, pokud to vyžaduje znaky, které nechceme používat? Heslo si napíšeme. A nejlépe na viditelné místo, protože jej potřebujeme.

 

Jaké je toto potom zabezpečení? Žádné. Jak ale zabezpečit a přitom neobtěžovat a nezveřejňovat? Naše doporučení zní:


A na případy prolomení pamatovat jiným způsobem, např. kontrolovat přístupy kdy a odkud, přenášet odpovědnost za zneužití právě na uživatele a zvýšit osvětu.

1/2013

 

Máte názor? Podělte se o něj!

Add Napsat příspěvek

Jméno:   Titulek:


© BrusTech 2019

Mapa stránek Vytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku   BrusTech - Insion » Blog » Měnit si stále hesla? Bezpečnost, hesla, login


 

POZOR, ZMĚNA NÁZVU FIRMY:

Přejděte na Insion s.r.o. »