Náročnost webprojektů?

Někdy se zdá, že služby v IT nezlevňují nebo jsou stále dražší a déle trvá jejich vývoj. Z pohledu webových aplikací se ale není čemu divit, pokud chce být IT dodavatel pečlivý. Prostředí, ve kterém se webové aplikace a služby provozují, je stále rozmanitější a složitější. To vede k tomu, že zodpovědná IT firma zohledňuje více faktorů.

Ještě před pár lety se dělaly webové stránky pro jeden prohlížeč, jedno rozlišení a v podstatě jen pro PC/notebook. Pojmy jako Firefox, Chrome, iPAD, Smartphone, Android, tablet atd. se zatím jen líhly v chytrých hlavách vývojářů. A kdo třeba v roce 2007 v ČR používal facebook?

Dnes máme mnoho prohlížečů a mnoho zařízení, se kterými se přistupuje k webovým aplikacím. To přináší pro vývojáře nutnost zohlednění těchto aspektů a také je kolikrát ošetřovat, aby byly dostupné co nejširšímu počtu lidí nebo jejich více potřebám. Potřebám navštívit zpravodajský web v práci a pak třeba ještě ten samý web z mobilu cestou z práce nebo doma.

Vývojářům aplikací tak narůstá počet (často protichůdných) faktorů, které je třeba skloubit.

A také se nově naskýtají široké možnosti provozovat rovnou v prohlížeči online aplikace, které se dříve musely instalovat.

 

Dříve:

 

Dnes:


A také samozřejmě programovací jazyky, databáze a různé frameworky.

 


Máte názor? Podělte se o něj!

Add Napsat příspěvek

Jméno:   Titulek:


© BrusTech 2019

Mapa stránek Vytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku   BrusTech - Insion » Blog » Náročnost webprojektů? Drahý web?


 

POZOR, ZMĚNA NÁZVU FIRMY:

Přejděte na Insion s.r.o. »