Proč validní kód?

Validní kód je základ. Spíše by bylo otázkou, pro jej mít chybový, nevalidní. Nedává smysl mít chybovou aplikaci.


Proč "není nutná" validita zdrojového kódu?

Moderní prohlížeče Vám odpustí nějaké ty chybky ve zdrojovém kódu. Zdá se, že ani vyhledávací roboti toho kolem chybek v kódu procházených webů moc nenadělají a weby ukazují ve výsledcích vyhledávání, protože je zajímá hlavně obsah a ne forma.

Otázkou je, proč některé (i nové) weby a shopy jsou nevalidní. Proč jsou některými programátory a společnostmi dodávány aplikace, které si dovolí nerespektovat standardy, návštěvníky ani své klienty. Proč, když to nepřináší žádnou výhodu.

 

Proč je ale dobré mít kód validní?

Validní kód je jistotou, správností, známkou čistoty a pořádku v práci programátora. Zajistí správné a shodné zobrazení na různých zařízeních i typech prohlížečů. Znamená to, že se dodržují standardy a že se to dělá pro návštěvníka a klienty, kteří správnou práci očekávají a platí. Také je to známkou toho, že svou práci po sobě dokáže dodavatel kontrolovat a korigovat. Že není jedno, že se do světa pouští portál, o kterém se ví, že je chybové. Je logické, že je třeba mít chyby odstraněny a předávat správné dílo.

I když tomu zákazník nemusí rozumět, má se odvést práce tak, jak nejlépe umíte. A 100% validita je známkou dokonalosti, pečlivosti, kontroly a odpovědnosti.


Chtěli byste mít


Chci validní web / shop

... asi ne. Zvláště, pokud Vás dlažba, dveře i okna něco stojí. Chtějte tedy i bezchybnost zdrojového kódu u webových portálů.

2/2013


Máte na to názor?

Add Napsat příspěvek

Jméno:   Titulek:


© BrusTech 2019

Mapa stránek Vytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku   BrusTech - Insion » Blog » Proč validní kód? Validita, validnost kódu


 

POZOR, ZMĚNA NÁZVU FIRMY:

Přejděte na Insion s.r.o. »